CJT100082RJM
CJT100082RJM
Enlarge
For Reference Only
Part Number CJT100082RJM
LIXINC Part # CJT100082RJM
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES CHAS MNT 82 OHM 5% 1000W
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CJT100082RJM PCB Footprint and Symbol
CJT100082RJM Specifications
Part Number:CJT100082RJM
Brand:Texas Instruments
Coating, Housing Type :Aluminum
Composition :Wirewound
Failure Rate :-
Features :-
Lead Style :Wire Leads
Mounting Feature :-
Operating Temperature :-
Package / Case :Module
Power (Watts) :1000W
Product Status :Active
Resistance :82 Ohms
Temperature Coefficient :±440ppm/°C
Tolerance :±5%
The Products You May Be Interested In
HS50 20R J HS50 20R J RES CHAS MNT 20 OHM 5% 50W 24700