VSRP1206S1-R100F
VSRP1206S1-R100F
Enlarge
For Reference Only
Part Number VSRP1206S1-R100F
LIXINC Part # VSRP1206S1-R100F
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES 0.1 OHM 1% 1W 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VSRP1206S1-R100F PCB Footprint and Symbol
VSRP1206S1-R100F Specifications
Part Number:VSRP1206S1-R100F
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Automotive AEC-Q200, Current Sense
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :100 mOhms
Supplier Device Package :1206
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±1%