SCRR1206S1-R010F
SCRR1206S1-R010F
Enlarge
For Reference Only
Part Number SCRR1206S1-R010F
LIXINC Part # SCRR1206S1-R010F
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES 0.01 OHM 1% 1W 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SCRR1206S1-R010F PCB Footprint and Symbol
SCRR1206S1-R010F Specifications
Part Number:SCRR1206S1-R010F
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Current Sense
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :10 mOhms
Supplier Device Package :1206
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±1%