SCSF1206S1-R004F
SCSF1206S1-R004F
Enlarge
For Reference Only
Part Number SCSF1206S1-R004F
LIXINC Part # SCSF1206S1-R004F
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES 0.004 OHM 1% 1W 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SCSF1206S1-R004F PCB Footprint and Symbol
SCSF1206S1-R004F Specifications
Part Number:SCSF1206S1-R004F
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Current Sense
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :1W
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Resistance :4 mOhms
Size / Dimension :-
Supplier Device Package :1206
Temperature Coefficient :-
Tolerance :±1%