SCRR0603SG-R200F
SCRR0603SG-R200F
Enlarge
For Reference Only
Part Number SCRR0603SG-R200F
LIXINC Part # SCRR0603SG-R200F
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES 0.2 OHM 1% 1/4W 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SCRR0603SG-R200F PCB Footprint and Symbol
SCRR0603SG-R200F Specifications
Part Number:SCRR0603SG-R200F
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Current Sense
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :200 mOhms
Size / Dimension :-
Supplier Device Package :0603
Temperature Coefficient :-
Tolerance :±1%