VSRP1206S1-R330J
VSRP1206S1-R330J
Enlarge
For Reference Only
Part Number VSRP1206S1-R330J
LIXINC Part # VSRP1206S1-R330J
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES 0.33 OHM 5% 1W 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VSRP1206S1-R330J PCB Footprint and Symbol
VSRP1206S1-R330J Specifications
Part Number:VSRP1206S1-R330J
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Automotive AEC-Q200, Current Sense
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :330 mOhms
Supplier Device Package :1206
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±5%