SCRR1206SD-R020F
SCRR1206SD-R020F
Enlarge
For Reference Only
Part Number SCRR1206SD-R020F
LIXINC Part # SCRR1206SD-R020F
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES 0.02 OHM 1% 1/2W 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SCRR1206SD-R020F PCB Footprint and Symbol
SCRR1206SD-R020F Specifications
Part Number:SCRR1206SD-R020F
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Current Sense
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :0.5W, 1/2W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :20 mOhms
Supplier Device Package :1206
Temperature Coefficient :0/ +250ppm/°C
Tolerance :±1%