VSRP1206SD-R050F
VSRP1206SD-R050F
Enlarge
For Reference Only
Part Number VSRP1206SD-R050F
LIXINC Part # VSRP1206SD-R050F
Manufacturer Delta Electronics
Category
Description RES 0.05 OHM 1% 1/2W 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models VSRP1206SD-R050F PCB Footprint and Symbol
VSRP1206SD-R050F Specifications
Part Number:VSRP1206SD-R050F
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Automotive AEC-Q200, Current Sense
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :0.5W, 1/2W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :50 mOhms
Supplier Device Package :1206
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±1%