H413K7BYA
H413K7BYA
Enlarge
For Reference Only
Part Number H413K7BYA
LIXINC Part # H413K7BYA
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 13.7K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models H413K7BYA PCB Footprint and Symbol
H413K7BYA Specifications
Part Number:H413K7BYA
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :0.5W, 1/2W
Product Status :Active
Resistance :13.7 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±15ppm/°C
Tolerance :±0.1%