H430K9BYA
H430K9BYA
Enlarge
For Reference Only
Part Number H430K9BYA
LIXINC Part # H430K9BYA
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 30.9K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models H430K9BYA PCB Footprint and Symbol
H430K9BYA Specifications
Part Number:H430K9BYA
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Film
Failure Rate :-
Features :Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :0.5W, 1/2W
Product Status :Active
Resistance :30.9 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±15ppm/°C
Tolerance :±0.1%