H818KCBA
H818KCBA
Enlarge
For Reference Only
Part Number H818KCBA
LIXINC Part # H818KCBA
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 18K OHM 0.25% 1/4W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models H818KCBA PCB Footprint and Symbol
H818KCBA Specifications
Part Number:H818KCBA
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Film
Failure Rate :-
Features :Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Resistance :18 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±10ppm/°C
Tolerance :±0.25%