ER16680RJL
ER16680RJL
Enlarge
For Reference Only
Part Number ER16680RJL
LIXINC Part # ER16680RJL
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 680 OHM 5% 11W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ER16680RJL PCB Footprint and Symbol
ER16680RJL Specifications
Part Number:ER16680RJL
Brand:Texas Instruments
Composition :Wirewound
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :11W
Product Status :Active
Resistance :680 Ohms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :0/ +60ppm/°C
Tolerance :±5%