ER5810KFT
ER5810KFT
Enlarge
For Reference Only
Part Number ER5810KFT
LIXINC Part # ER5810KFT
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 10K OHM 1% 7W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ER5810KFT PCB Footprint and Symbol
ER5810KFT Specifications
Part Number:ER5810KFT
Brand:Texas Instruments
Composition :Wirewound
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :7W
Product Status :Active
Resistance :10 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :0/ +60ppm/°C
Tolerance :±1%