H8100RBBA
H8100RBBA
Enlarge
For Reference Only
Part Number H8100RBBA
LIXINC Part # H8100RBBA
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 100 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models H8100RBBA PCB Footprint and Symbol
H8100RBBA Specifications
Part Number:H8100RBBA
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Film
Failure Rate :-
Features :Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Resistance :100 Ohms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±10ppm/°C
Tolerance :±0.1%