H8200KBBA
H8200KBBA
Enlarge
For Reference Only
Part Number H8200KBBA
LIXINC Part # H8200KBBA
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 200K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models H8200KBBA PCB Footprint and Symbol
H8200KBBA Specifications
Part Number:H8200KBBA
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Film
Failure Rate :-
Features :Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Resistance :200 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±10ppm/°C
Tolerance :±0.1%