H850KBBA
H850KBBA
Enlarge
For Reference Only
Part Number H850KBBA
LIXINC Part # H850KBBA
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 50K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models H850KBBA PCB Footprint and Symbol
H850KBBA Specifications
Part Number:H850KBBA
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Film
Failure Rate :-
Features :Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Resistance :50 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±10ppm/°C
Tolerance :±0.1%