SBL4R015F
SBL4R015F
Enlarge
For Reference Only
Part Number SBL4R015F
LIXINC Part # SBL4R015F
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 0.015 OHM 1% 4W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SBL4R015F PCB Footprint and Symbol
SBL4R015F Specifications
Part Number:SBL4R015F
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 250°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :4W
Product Status :Active
Resistance :15 mOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±280ppm/°C
Tolerance :±1%