SBL4R005F
SBL4R005F
Enlarge
For Reference Only
Part Number SBL4R005F
LIXINC Part # SBL4R005F
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 0.005 OHM 1% 4W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SBL4R005F PCB Footprint and Symbol
SBL4R005F Specifications
Part Number:SBL4R005F
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Current Sense, Non-Inductive
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 250°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :4W
Product Status :Active
Resistance :5 mOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±950ppm/°C
Tolerance :±1%