SBL4R022F
SBL4R022F
Enlarge
For Reference Only
Part Number SBL4R022F
LIXINC Part # SBL4R022F
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 0.022 OHM 1% 4W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SBL4R022F PCB Footprint and Symbol
SBL4R022F Specifications
Part Number:SBL4R022F
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 250°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :4W
Product Status :Active
Resistance :22 mOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±350ppm/°C
Tolerance :±1%