ER1727RJL
ER1727RJL
Enlarge
For Reference Only
Part Number ER1727RJL
LIXINC Part # ER1727RJL
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 27 OHM 5% 14W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ER1727RJL PCB Footprint and Symbol
ER1727RJL Specifications
Part Number:ER1727RJL
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :14W
Product Status :Active
Resistance :27 Ohms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :0/ +60ppm/°C
Tolerance :±5%