C143R3JL
C143R3JL
Enlarge
For Reference Only
Part Number C143R3JL
LIXINC Part # C143R3JL
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 3.3 OHM 5% 14W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C143R3JL PCB Footprint and Symbol
C143R3JL Specifications
Part Number:C143R3JL
Brand:Texas Instruments
Composition :Wirewound
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :14W
Product Status :Active
Resistance :3.3 Ohms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±90ppm/°C
Tolerance :±5%