C1039RJL
C1039RJL
Enlarge
For Reference Only
Part Number C1039RJL
LIXINC Part # C1039RJL
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 39 OHM 5% 10W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C1039RJL PCB Footprint and Symbol
C1039RJL Specifications
Part Number:C1039RJL
Brand:Texas Instruments
Composition :Wirewound
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :10W
Product Status :Active
Resistance :39 Ohms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±90ppm/°C
Tolerance :±5%