ER173R3JL
ER173R3JL
Enlarge
For Reference Only
Part Number ER173R3JL
LIXINC Part # ER173R3JL
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 3.3 OHM 5% 14W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ER173R3JL PCB Footprint and Symbol
ER173R3JL Specifications
Part Number:ER173R3JL
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :14W
Product Status :Active
Resistance :3.3 Ohms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :0/ +60ppm/°C
Tolerance :±5%