C1422KJL
C1422KJL
Enlarge
For Reference Only
Part Number C1422KJL
LIXINC Part # C1422KJL
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 22K OHM 5% 14W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models C1422KJL PCB Footprint and Symbol
C1422KJL Specifications
Part Number:C1422KJL
Brand:Texas Instruments
Composition :Wirewound
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :14W
Product Status :Active
Resistance :22 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±90ppm/°C
Tolerance :±5%