HBA68MFZRE
HBA68MFZRE
Enlarge
For Reference Only
Part Number HBA68MFZRE
LIXINC Part # HBA68MFZRE
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 68M OHM 1% 0.4W RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HBA68MFZRE PCB Footprint and Symbol
HBA68MFZRE Specifications
Part Number:HBA68MFZRE
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :High Voltage, Pulse Withstanding
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial
Power (Watts) :0.4W
Product Status :Active
Resistance :68 MOhms
Supplier Device Package :Radial Lead
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±1%