MPC108201J
MPC108201J
Enlarge
For Reference Only
Part Number MPC108201J
LIXINC Part # MPC108201J
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 200 OHM 5% 10W RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MPC108201J PCB Footprint and Symbol
MPC108201J Specifications
Part Number:MPC108201J
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial
Power (Watts) :10W
Product Status :Active
Resistance :200 Ohms
Supplier Device Package :-
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±5%