MPC108203J
MPC108203J
Enlarge
For Reference Only
Part Number MPC108203J
LIXINC Part # MPC108203J
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 20K OHM 5% 10W RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MPC108203J PCB Footprint and Symbol
MPC108203J Specifications
Part Number:MPC108203J
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial
Power (Watts) :10W
Product Status :Active
Resistance :20 kOhms
Supplier Device Package :-
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±5%