UPF25B350RV
UPF25B350RV
Enlarge
For Reference Only
Part Number UPF25B350RV
LIXINC Part # UPF25B350RV
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 350 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UPF25B350RV PCB Footprint and Symbol
UPF25B350RV Specifications
Part Number:UPF25B350RV
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Film
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Resistance :350 Ohms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±5ppm/°C
Tolerance :±0.1%