UPW25B10KV
UPW25B10KV
Enlarge
For Reference Only
Part Number UPW25B10KV
LIXINC Part # UPW25B10KV
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 10K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UPW25B10KV PCB Footprint and Symbol
UPW25B10KV Specifications
Part Number:UPW25B10KV
Brand:Texas Instruments
Composition :Wirewound
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 145°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Resistance :10 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±5ppm/°C
Tolerance :±0.1%