HB3100MFCRE
HB3100MFCRE
Enlarge
For Reference Only
Part Number HB3100MFCRE
LIXINC Part # HB3100MFCRE
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 0.1 OHM 1% 2W RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models HB3100MFCRE PCB Footprint and Symbol
HB3100MFCRE Specifications
Part Number:HB3100MFCRE
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :High Voltage, Pulse Withstanding
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial
Power (Watts) :2W
Product Status :Active
Resistance :100 MOhms
Supplier Device Package :Radial Lead
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±1%