MPR20C100RJ
MPR20C100RJ
Enlarge
For Reference Only
Part Number MPR20C100RJ
LIXINC Part # MPR20C100RJ
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 100 OHM 5% 20W TO220-2
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MPR20C100RJ PCB Footprint and Symbol
MPR20C100RJ Specifications
Part Number:MPR20C100RJ
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Flame Proof, Non-Inductive, Safety
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :TO-220-2
Power (Watts) :20W
Product Status :Obsolete
Resistance :100 Ohms
Supplier Device Package :TO-220-2
Temperature Coefficient :±50ppm/°C
Tolerance :±5%