CFR25J24K
CFR25J24K
Enlarge
For Reference Only
Part Number CFR25J24K
LIXINC Part # CFR25J24K
Manufacturer TE Connectivity AMP Connectors
Category
Description RES 24K OHM 5% 1/3W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CFR25J24K PCB Footprint and Symbol
CFR25J24K Specifications
Part Number:CFR25J24K
Brand:Texas Instruments
Composition :Carbon Film
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :0.333W, 1/3W
Product Status :Active
Resistance :24 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :0/ -450ppm/°C
Tolerance :±5%