ERG-1SJ112V
ERG-1SJ112V
Enlarge
For Reference Only
Part Number ERG-1SJ112V
LIXINC Part # ERG-1SJ112V
Manufacturer Panasonic
Category
Description RESISTOR FUSING LEADED
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ERG-1SJ112V PCB Footprint and Symbol
ERG-1SJ112V Specifications
Part Number:ERG-1SJ112V
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Oxide Film
Failure Rate :-
Features :Flame Retardant Coating, Safety
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :1W
Product Status :Obsolete
Resistance :1.1 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±350ppm/°C
Tolerance :±5%