AS33-M42M-B73
AS33-M42M-B73
Enlarge
For Reference Only
Part Number AS33-M42M-B73
LIXINC Part # AS33-M42M-B73
Manufacturer Broadcom
Category
Description MOD 33MM 42B MT 7V M3 HUB BISS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AS33-M42M-B73 PCB Footprint and Symbol
AS33-M42M-B73 Specifications
Part Number:AS33-M42M-B73
Brand:Texas Instruments
Actuator Type :External Magnet, Not Included
Built in Switch :No
Detent :No
Encoder Type :Magnetic
Mounting Type :Chassis Mount, Motors
Orientation :Vertical
Output Type :BiSS-C
Product Status :Active
Pulses per Revolution :Programmable
Rotational Life (Cycles Min) :-
Termination Style :Connector
Voltage - Supply :7V ~ 12.5V