MT9V011D00STCC82SC1-305
MT9V011D00STCC82SC1-305
Enlarge
For Reference Only
Part Number MT9V011D00STCC82SC1-305
LIXINC Part # MT9V011D00STCC82SC1-305
Manufacturer onsemi
Category
Description IC IMMAGE SENSOR CMOS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MT9V011D00STCC82SC1-305 PCB Footprint and Symbol
MT9V011D00STCC82SC1-305 Specifications
Brand:Texas Instruments
Active Pixel Array :640H x 480V
Frames per Second :30
Operating Temperature :-20°C ~ 60°C
Package / Case :28-LCC
Pixel Size :5.6µm x 5.6µm
Product Status :Obsolete
Supplier Device Package :28-PLCC (11.43x11.43)
Type :CMOS
Voltage - Supply :2.55V ~ 3.05V