BJN100-NDT-P
BJN100-NDT-P
Enlarge
For Reference Only
Part Number BJN100-NDT-P
LIXINC Part # BJN100-NDT-P
Manufacturer Autonics USA
Category
Description SENSOR, PHOTO, DIFFUSE, 100MM SE
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models BJN100-NDT-P PCB Footprint and Symbol
BJN100-NDT-P Specifications
Part Number:BJN100-NDT-P
Brand:Texas Instruments
Adjustment Type :-
Cable Length :-
Connection Method :-
Ingress Protection :-
Light Source :-
Operating Temperature :-
Output Configuration :PNP - Dark-ON/Light-ON
Product Status :Active
Response Time :-
Sensing Method :Diffuse
Voltage - Supply :12V ~ 24V
The Products You May Be Interested In
FT-42 FT-42 SENSOR THROUGH-BEAM 1.13MM 7230