IQ40-40NNPKC0K
IQ40-40NNPKC0K
Enlarge
For Reference Only
Part Number IQ40-40NNPKC0K
LIXINC Part # IQ40-40NNPKC0K
Manufacturer SICK
Category
Description SENSOR PROX INDUCTIVE 40MM MOD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models IQ40-40NNPKC0K PCB Footprint and Symbol
IQ40-40NNPKC0K Specifications
Part Number:IQ40-40NNPKC0K
Brand:Texas Instruments
Indicator :LED
Ingress Protection :IP67, IP68, IP69K
Material - Body :Plastic
Operating Temperature :-25°C ~ 85°C (TA)
Output Type :NPN-NC/NO, 4-Wire
Package / Case :Module
Product Status :Active
Response Frequency :100Hz
Sensor Type :Inductive
Shielding :Shielded
Termination Style :Connector
Voltage - Supply :10V ~ 30V
The Products You May Be Interested In
GX-H6B GX-H6B SENSOR PROX INDUCTIVE 1.3MM MOD 7430