USUR1000-102G-06
USUR1000-102G-06
Enlarge
For Reference Only
Part Number USUR1000-102G-06
LIXINC Part # USUR1000-102G-06
Manufacturer Littelfuse
Category
Description NTC THERMISTOR 1K OHM 2% LUG
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models USUR1000-102G-06 PCB Footprint and Symbol
USUR1000-102G-06 Specifications
Part Number:USUR1000-102G-06
Brand:Texas Instruments
B Value Tolerance :-
B0/50 :3892K
B25/100 :-
B25/50 :-
Mounting Type :Free Hanging
Operating Temperature :-40°C ~ 125°C
Package / Case :Ring Lug
Power - Max :20 mW
Product Status :Active
Resistance in Ohms @ 25°C :1k
Resistance Tolerance :±2%