1111P151JW301X
1111P151JW301X
Enlarge
For Reference Only
Part Number 1111P151JW301X
LIXINC Part # 1111P151JW301X
Manufacturer Passive Plus, Inc.
Category
Description .110 X.110 150 PF 5% 300 VOLTS S
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 1111P151JW301X PCB Footprint and Symbol
1111P151JW301X Specifications
Part Number:1111P151JW301X
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :150 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Temperature Coefficient :P90
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :300V