0505P6R2BP151X
0505P6R2BP151X
Enlarge
For Reference Only
Part Number 0505P6R2BP151X
LIXINC Part # 0505P6R2BP151X
Manufacturer Passive Plus, Inc.
Category
Description .050 X.050 6.2 PF .1PF 150 VOLTS
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 0505P6R2BP151X PCB Footprint and Symbol
0505P6R2BP151X Specifications
Part Number:0505P6R2BP151X
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :6.2 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :P90
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :150V