0505X103KP500
0505X103KP500
Enlarge
For Reference Only
Part Number 0505X103KP500
LIXINC Part # 0505X103KP500
Manufacturer Passive Plus, Inc.
Category
Description .055 X.055 10000 PF 10% 50 VOLT,
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 0505X103KP500 PCB Footprint and Symbol
0505X103KP500 Specifications
Part Number:0505X103KP500
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :10000 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :50V