1111P102JP500X
1111P102JP500X
Enlarge
For Reference Only
Part Number 1111P102JP500X
LIXINC Part # 1111P102JP500X
Manufacturer Passive Plus, Inc.
Category
Description .110 X.110 1000 PF 5% 50 VOLTS N
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 1111P102JP500X PCB Footprint and Symbol
1111P102JP500X Specifications
Part Number:1111P102JP500X
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :1000 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss, Low ESL
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Package / Case :1111 (2828 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :P90
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V