0505C431GW151X
0505C431GW151X
Enlarge
For Reference Only
Part Number 0505C431GW151X
LIXINC Part # 0505C431GW151X
Manufacturer Passive Plus, Inc.
Category
Description .050 X.050 430 PF 2% 150 VOLTS S
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 0505C431GW151X PCB Footprint and Symbol
0505C431GW151X Specifications
Part Number:0505C431GW151X
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :430 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss, Low ESL
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Package / Case :0505 (1313 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :150V