202H54W563KV4
202H54W563KV4
Enlarge
For Reference Only
Part Number 202H54W563KV4
LIXINC Part # 202H54W563KV4
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 0.056UF 2KV X7R 3640
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 202H54W563KV4 PCB Footprint and Symbol
202H54W563KV4 Specifications
Part Number:202H54W563KV4
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.056 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :3640 (9110 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :2000V (2kV)