102H42N391JQ4
102H42N391JQ4
Enlarge
For Reference Only
Part Number 102H42N391JQ4
LIXINC Part # 102H42N391JQ4
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 390PF 1KV NP0 RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 102H42N391JQ4 PCB Footprint and Symbol
102H42N391JQ4 Specifications
Part Number:102H42N391JQ4
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :390 pF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Lead Style :Straight
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Thickness (Max) :-
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :1000V (1kV)