202H51W473MQ4
202H51W473MQ4
Enlarge
For Reference Only
Part Number 202H51W473MQ4
LIXINC Part # 202H51W473MQ4
Manufacturer Johanson Dielectrics, Inc.
Category
Description CAP CER 0.047UF 2KV X7R RADIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 202H51W473MQ4 PCB Footprint and Symbol
202H51W473MQ4 Specifications
Part Number:202H51W473MQ4
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.047 µF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Lead Style :Straight
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Radial
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Thickness (Max) :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :2000V (2kV)