KCC500E685M76R0T00
KCC500E685M76R0T00
Enlarge
For Reference Only
Part Number KCC500E685M76R0T00
LIXINC Part # KCC500E685M76R0T00
Manufacturer United Chemi-Con
Category
Description CAP CER 6.8UF 50V Y5U
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models KCC500E685M76R0T00 PCB Footprint and Symbol
KCC500E685M76R0T00 Specifications
Part Number:KCC500E685M76R0T00
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :6.8 µF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :-
Operating Temperature :-
Package / Case :-
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Size / Dimension :-
Temperature Coefficient :Y5U (E)
Thickness (Max) :-
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :50V