UMK105BJ682MV-F
UMK105BJ682MV-F
Enlarge
For Reference Only
Part Number UMK105BJ682MV-F
LIXINC Part # UMK105BJ682MV-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 6800PF 50V X5R 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UMK105BJ682MV-F PCB Footprint and Symbol
UMK105BJ682MV-F Specifications
Part Number:UMK105BJ682MV-F
Brand:Texas Instruments
Applications :SMPS Filtering
Capacitance :6800 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 85°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Temperature Coefficient :X5R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :50V