UMK063CG5R6BT-F
UMK063CG5R6BT-F
Enlarge
For Reference Only
Part Number UMK063CG5R6BT-F
LIXINC Part # UMK063CG5R6BT-F
Manufacturer TAIYO YUDEN
Category
Description CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models UMK063CG5R6BT-F PCB Footprint and Symbol
UMK063CG5R6BT-F Specifications
Part Number:UMK063CG5R6BT-F
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :5.6 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Product Status :Obsolete
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :50V