QCCT102Q120G1GV001E
QCCT102Q120G1GV001E
Enlarge
For Reference Only
Part Number QCCT102Q120G1GV001E
LIXINC Part # QCCT102Q120G1GV001E
Manufacturer Johanson Technology
Category
Description HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models QCCT102Q120G1GV001E PCB Footprint and Symbol
QCCT102Q120G1GV001E Specifications
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :12 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 150°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :1000V (1kV)